NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Калейдоскоп Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия
4056
Калейдоскоп

Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия. Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото. Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави

| 02 Септември 2024, 14:41 ч.
Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия
Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия
Снимка © Стела Петрова, секретар на читалище "Христо Ботев 1929" в село Окоп

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Ние имаме жизнена необходимост от историите. Това задоволява способността ни да вярваме, че има някакъв смисъл в неща, които иначе изглеждат безсмислено. 

Това казва режисьорът, сценарист и визуален артист Константин Божанов. В края на май тази година, актрисата от неговия филм „Безсрамните“ –  Анасуя Сенгупта, стана първата индийка, отличена в 77-годишната история на фестивала в Кан за екранното си изпълнение. 

Лентата бе част от селекцията „Особен поглед“ и разказва историята на две жени в Индия, които трябва да защитят любовта си. Докато едната бяга от полицията заради убийство, другата е обречена от своята майка да изкарва прехраната си с проституция. 

Преди „Безсрамните“ да се превърне в игрален филм, историята му е част от негова идея за документален такъв. Вдъхновен от четири реални сюжета в книгата „Девет живота: По следите на свещ

Градската художествена галерия „Борис Георгиев” във Варна подреди нова постоянна експозиция, съдържаща графики и рисунки на едни от най-значимите български художници, работещи в сферата между 1970 и 2000 г.

Това е силен за развитието на българската графика период, отбелязаха уредниците на колекцията и припомниха, че тогава Варна се превръща в активен и водещ център за това изкуство. В легендарния комплекс в някогашната фабрика „Вулкан“ е създадена графична база за висок и дълбок печат. През 1981 г. във Варна се провежда първото издание на Международното биенале на графиката, което продължава да същестува и до днес като голямо и важно визуално събитие. В своя първи период биеналето стимулира българските художници да сътворяват и новаторски графични произведения, отбелязаха от екипа.

Експозицията „Графика и рисунка“ представя 70 произведения от 35 български автори от три

Изложбата "Между черно и бяло - графика и рисунка" на Веселин Дамянов - Ves ще бъде представена в Художествена галерия - Добрич (ХГ) на 1 август. 

Любителите на българското графично изкуство ще имат възможността да надникнат във вълнуващия „пъстър“, между черното и бялото свят на художника, който той пресъздава чрез експериментиране и смесване на различни графични техники, посочват от културния институт.

Творчеството на Веселин Дамянов - Ves е познато на добричката публика от участието му в пленер „Хартия и цвят“ 2021 и мащабната изложба по повод 60-тата годишнина на галерията през 2023 година. Негови творби са представени и в постоянната експозиция на Художествената галерия в Добрич, казват още оттам.

Веселин Дамянов - Ves е роден на 30 май 1977 г. в град Сливен. През 1996 г. завършва Средно художествено училище по приложни изкуства „Димитър Добрович”

Супергероите oт света на Marvel – Tony Stark, Dr. Strange, Thor и Spiderman, оживяват на Aniventure Comic Con, благодарение на екипa от професионални актьори, двойници и каскадьори oт Impersonators – Marvel Actors Tribute, съобщават от екипа на фестивала.

По думите им отборът от талантливи артисти на Impersonators е сред най-добрите майстори в имитацията на най-популярните измислени герои от комиксите на Marvel и техните кинематографични адаптации за последните 15 години. Марко Спатола (Тоny Stark), Майкъл Патеракис (Dr. Strange), Марко Лангелоти (Spiderman) и Габриеле Сорентино (Thor) ще пресъздадат своите герои в специално шоу по време на Aniventure Comic Con. Имитаторите от света на Мarvel ще бъдат в непрекъснато взаимодействие с публиката, като всеки,

Продължението на поредицата, започнала през далечната 1995 година, "Лоши момчета: Всичко или нищо" е най-гледаният филм у нас през изминалия, изборен уикенд, сочат обобщените данни от киносалоните.

Новите приключения на Лаури и Бърнет, опитващи се да изчистят името на капитан Хауърд от полицията в Маями, са привлекли интереса на 22 839 зрители, а приходите са 331 615 лева.

На втора позиция е двуседмичният първенец - "Гарфилд: Филмът", разказващ историята за мързеливия, забавен и вечно гладен котарак. Първата анимационна кинопродукция за оранжевия любимец вече има 62 327 зрители и 703 768 лева постъпления от билети за трите седмици в кината.

На трето място в топ 10 е втората премиера от миналия петък - "Наблюдателите" на Ишана Найт Шаямалан. Разказът за загубила се в мистериозна гора в Ирландия художничка, която се опитва да намери пътят към дома, е гледан вече

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петрова.

Певческата и танцовата група към читалището в с. Окоп са възстановени в началото на тази година след четиригодишно прекъсване. Участниците са от 14 до 55-годишна възраст, уточни читалищният секретар. 

Изложба с над 90 творби на художничката Неда Личева е подредена в Националното изложение на занаятите и изкуствата в Орешак.

„Неда Личева е един от силно модерните автори в керамиката, с ярък и силно разпознаваем почерк. Тя се представя с утилитарна керамика и керамични стенни пана, които са комбинация от високо изпечена керамика и корозирал метал“, каза при представянето на художничката председателят на Дружеството на плевенските художници Николай Неделчев - Кокала.

Това е трета самостоятелна изложба за художничката, която е потомствен керамик и възпитаник на Национално училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян и Националната художествена академия, разказа той.

Изложбата е под надслов Jazzy („Джазово“) и по думите на Неда Личева е вдъхновена от джаз музиката и любовта към различните материали, нестандартните комбинации и експерименти.

Две премиери ще има театралната студия „Игра“ при Дома на културата „Средец“. 

На 7, 8 и 9 юни, в концертната зала на културния институт са първите представления на спектакъла „Когато розите танцуват“ по Валери Петров, съобщават организаторите.

Режисьор е Петър Върбанов, автор на музиката и текста на песните е Августина-Калина Пламен Петкова.

Отново през юни, предстои и втората премиера с участието на младите актьори от „Игра“ – „Мюзикъл за пет пари“ на композитора Юри Ступел по „Опера за три гроша“ от Бертолт Брехт.

Сценограф е Гаро Мурадян, хореограф – Калина Георгиева, режисьор – Петър Върбанов. Представленията са в шест поредни вечери – от 17 до 22 юни, също в концертната зала на „Средец“.

Двата спектакъла са посветени на 50-годишнината от създаването на

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

„Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията“, казва в интервю през 1988 г. Доньо Донев - художник-карикатурист, сценарист и режисьор, известен най-вече с анимационния си филм „Тримата глупаци“. Припомняме днес тези негови думи по повод навършването на 95 години от рождението му. 

ПЪРВИТЕ СИ КАРИКАТУРИ СЪЗДАВА КАТО УЧЕНИК

Доньо Донев е роден на 27 юни 1929 г. в Берковица. Завършва Четвърта мъжка гимназия в София. През 1954 г. се дипломира в Художествената академия в ателието по „Графика“, ръководено от проф. Илия Бешков. „Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията. Като дете мечтаех да стана моряк, но вместо това, сякаш на шега, завърших Художествената академия в класа на Илия Бешков. После, по случайност, благодарение на Тодор Динов, попаднах в анимационното кино“. – споделя художникът в интервю пр

Концерт, посветен на театралната и филмова музика на Кирил Дончев, представи в програмата си „Интермецо“ фестивалът „Варненско лято“.

В Градската художествена галерия композиторът изпълни своите песни заедно със синовете си Антони Дончев (пиано) и Георги Дончев (контрабас), както и с Росен Захариев (тромпет) и Димитър Семов (барабани).

Кирил Дончев нарече концерта „една домашна роднинска вечеринка“ и сподели с публиката, че на нея има прекрасни поводи за празнуване, защото Димитър Семов и Росен Захариев са рожденици. Преди всяко изпълнение той разказваше на публиката от кои сценични или екранни произведения са предложените композиции. 

„Това са малки притчи, може би балади, а понякога са само знаци“, каза Дончев. По думите му авторът на театрална музика е доста ограничен във времето. Той се съобразява с пиесата и изискванията на режисьора и затова няма дълго

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Зимата на нашето недоволство
Малък градски театър „Зад канала“ от София гостува във Варна със спектакъла „Зимата на нашето недоволство“ по романа на Джон Стайнбек, адаптиран за сцена от ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Калейдоскоп
4056
Калейдоскоп

Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

| 02 Септември 2024, 14:41 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия
Танцовият състав на тунджанското село Окоп завоюва първа награда в международен фестивал на изкуствата в Италия
Снимка © Стела Петрова, секретар на читалище "Христо Ботев 1929" в село Окоп

Самодейният танцов състав на село Окоп, община Тунджа, завоюва първа награда на състоял се преди дни международен фестивал на изкуствата в област Верона, Италия.

Танцьорите са обрали овациите и вдигнали на крака публиката с „окопско инджексарлийско хоро“ от Тракийската фолклорна област и „тропанка“ от Добруджанския край, разказа Стела Петрова, секретар на читалище „Христо Ботев – 1929“ в селото.

Ние имаме жизнена необходимост от историите. Това задоволява способността ни да вярваме, че има някакъв смисъл в неща, които иначе изглеждат безсмислено. 

Това казва режисьорът, сценарист и визуален артист Константин Божанов. В края на май тази година, актрисата от неговия филм „Безсрамните“ –  Анасуя Сенгупта, стана първата индийка, отличена в 77-годишната история на фестивала в Кан за екранното си изпълнение. 

Лентата бе част от селекцията „Особен поглед“ и разказва историята на две жени в Индия, които трябва да защитят любовта си. Докато едната бяга от полицията заради убийство, другата е обречена от своята майка да изкарва прехраната си с проституция. 

Преди „Безсрамните“ да се превърне в игрален филм, историята му е част от негова идея за документален такъв. Вдъхновен от четири реални сюжета в книгата „Девет живота: По следите на свещ

Градската художествена галерия „Борис Георгиев” във Варна подреди нова постоянна експозиция, съдържаща графики и рисунки на едни от най-значимите български художници, работещи в сферата между 1970 и 2000 г.

Това е силен за развитието на българската графика период, отбелязаха уредниците на колекцията и припомниха, че тогава Варна се превръща в активен и водещ център за това изкуство. В легендарния комплекс в някогашната фабрика „Вулкан“ е създадена графична база за висок и дълбок печат. През 1981 г. във Варна се провежда първото издание на Международното биенале на графиката, което продължава да същестува и до днес като голямо и важно визуално събитие. В своя първи период биеналето стимулира българските художници да сътворяват и новаторски графични произведения, отбелязаха от екипа.

Експозицията „Графика и рисунка“ представя 70 произведения от 35 български автори от три

Изложбата "Между черно и бяло - графика и рисунка" на Веселин Дамянов - Ves ще бъде представена в Художествена галерия - Добрич (ХГ) на 1 август. 

Любителите на българското графично изкуство ще имат възможността да надникнат във вълнуващия „пъстър“, между черното и бялото свят на художника, който той пресъздава чрез експериментиране и смесване на различни графични техники, посочват от културния институт.

Творчеството на Веселин Дамянов - Ves е познато на добричката публика от участието му в пленер „Хартия и цвят“ 2021 и мащабната изложба по повод 60-тата годишнина на галерията през 2023 година. Негови творби са представени и в постоянната експозиция на Художествената галерия в Добрич, казват още оттам.

Веселин Дамянов - Ves е роден на 30 май 1977 г. в град Сливен. През 1996 г. завършва Средно художествено училище по приложни изкуства „Димитър Добрович”

Супергероите oт света на Marvel – Tony Stark, Dr. Strange, Thor и Spiderman, оживяват на Aniventure Comic Con, благодарение на екипa от професионални актьори, двойници и каскадьори oт Impersonators – Marvel Actors Tribute, съобщават от екипа на фестивала.

По думите им отборът от талантливи артисти на Impersonators е сред най-добрите майстори в имитацията на най-популярните измислени герои от комиксите на Marvel и техните кинематографични адаптации за последните 15 години. Марко Спатола (Тоny Stark), Майкъл Патеракис (Dr. Strange), Марко Лангелоти (Spiderman) и Габриеле Сорентино (Thor) ще пресъздадат своите герои в специално шоу по време на Aniventure Comic Con. Имитаторите от света на Мarvel ще бъдат в непрекъснато взаимодействие с публиката, като всеки,

Продължението на поредицата, започнала през далечната 1995 година, "Лоши момчета: Всичко или нищо" е най-гледаният филм у нас през изминалия, изборен уикенд, сочат обобщените данни от киносалоните.

Новите приключения на Лаури и Бърнет, опитващи се да изчистят името на капитан Хауърд от полицията в Маями, са привлекли интереса на 22 839 зрители, а приходите са 331 615 лева.

На втора позиция е двуседмичният първенец - "Гарфилд: Филмът", разказващ историята за мързеливия, забавен и вечно гладен котарак. Първата анимационна кинопродукция за оранжевия любимец вече има 62 327 зрители и 703 768 лева постъпления от билети за трите седмици в кината.

На трето място в топ 10 е втората премиера от миналия петък - "Наблюдателите" на Ишана Найт Шаямалан. Разказът за загубила се в мистериозна гора в Ирландия художничка, която се опитва да намери пътят към дома, е гледан вече

Първата награда в една от възрастовите групи в категорията за народни танци им е присъдена единодушно от журито на международния фестивал „Звездите на Гардесано“, проведен край най-голямото италианско езеро – Гарда. В категорията са се съревновавали фолклорни състави от пет държави. Фестивалът обединява широк спектър от изкуства – народни танци, джаз пеене, опера, балет, изобразително изкуство, разказа още Петрова.

Певческата и танцовата група към читалището в с. Окоп са възстановени в началото на тази година след четиригодишно прекъсване. Участниците са от 14 до 55-годишна възраст, уточни читалищният секретар. 

Изложба с над 90 творби на художничката Неда Личева е подредена в Националното изложение на занаятите и изкуствата в Орешак.

„Неда Личева е един от силно модерните автори в керамиката, с ярък и силно разпознаваем почерк. Тя се представя с утилитарна керамика и керамични стенни пана, които са комбинация от високо изпечена керамика и корозирал метал“, каза при представянето на художничката председателят на Дружеството на плевенските художници Николай Неделчев - Кокала.

Това е трета самостоятелна изложба за художничката, която е потомствен керамик и възпитаник на Национално училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян и Националната художествена академия, разказа той.

Изложбата е под надслов Jazzy („Джазово“) и по думите на Неда Личева е вдъхновена от джаз музиката и любовта към различните материали, нестандартните комбинации и експерименти.

Две премиери ще има театралната студия „Игра“ при Дома на културата „Средец“. 

На 7, 8 и 9 юни, в концертната зала на културния институт са първите представления на спектакъла „Когато розите танцуват“ по Валери Петров, съобщават организаторите.

Режисьор е Петър Върбанов, автор на музиката и текста на песните е Августина-Калина Пламен Петкова.

Отново през юни, предстои и втората премиера с участието на младите актьори от „Игра“ – „Мюзикъл за пет пари“ на композитора Юри Ступел по „Опера за три гроша“ от Бертолт Брехт.

Сценограф е Гаро Мурадян, хореограф – Калина Георгиева, режисьор – Петър Върбанов. Представленията са в шест поредни вечери – от 17 до 22 юни, също в концертната зала на „Средец“.

Двата спектакъла са посветени на 50-годишнината от създаването на

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

„Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията“, казва в интервю през 1988 г. Доньо Донев - художник-карикатурист, сценарист и режисьор, известен най-вече с анимационния си филм „Тримата глупаци“. Припомняме днес тези негови думи по повод навършването на 95 години от рождението му. 

ПЪРВИТЕ СИ КАРИКАТУРИ СЪЗДАВА КАТО УЧЕНИК

Доньо Донев е роден на 27 юни 1929 г. в Берковица. Завършва Четвърта мъжка гимназия в София. През 1954 г. се дипломира в Художествената академия в ателието по „Графика“, ръководено от проф. Илия Бешков. „Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията. Като дете мечтаех да стана моряк, но вместо това, сякаш на шега, завърших Художествената академия в класа на Илия Бешков. После, по случайност, благодарение на Тодор Динов, попаднах в анимационното кино“. – споделя художникът в интервю пр

Концерт, посветен на театралната и филмова музика на Кирил Дончев, представи в програмата си „Интермецо“ фестивалът „Варненско лято“.

В Градската художествена галерия композиторът изпълни своите песни заедно със синовете си Антони Дончев (пиано) и Георги Дончев (контрабас), както и с Росен Захариев (тромпет) и Димитър Семов (барабани).

Кирил Дончев нарече концерта „една домашна роднинска вечеринка“ и сподели с публиката, че на нея има прекрасни поводи за празнуване, защото Димитър Семов и Росен Захариев са рожденици. Преди всяко изпълнение той разказваше на публиката от кои сценични или екранни произведения са предложените композиции. 

„Това са малки притчи, може би балади, а понякога са само знаци“, каза Дончев. По думите му авторът на театрална музика е доста ограничен във времето. Той се съобразява с пиесата и изискванията на режисьора и затова няма дълго

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.